Django - en to udm translation catalogue (246 entries)

en: "%(path)s" does not exist
udm: "%(path)s" ӧвӧл

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
udm: Таӵе %(field_label)s-ен %(model_name)s вань ини.

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
udm[0]: %(size)d байт

en: %s GB
udm: %s МБ

en: %s KB
udm: %s КБ

en: %s MB
udm: %s МБ

en: %s PB
udm: %s ПБ

en: %s TB
udm: %s ТБ

en: '%s' value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
udm: '%s' шонертэм гожтэмын. Дата АААА-ТТ-НН форматъя луыны кулэ.

en: '%s' value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
udm: '%s' шонертэм гожтэмын. Со ЧЧ:ММ[:сс[.мммммм]] форматъя луыны кулэ.

en: '%s' value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
udm: '%s' шонертэм гожтэмын. Дата но час-минут АААА-ТТ-НН ЧЧ:ММ[:сс[.мммммм]][ЧП] форматъя луыны кулэ.

en: '%s' value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
udm: '%s' форматэзъя (ЧЧ:ММ[:сс[.мммммм]]) шонер, но таӵе час-минут луыны уг быгаты.

en: '%s' value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
udm: '%s' форматезъя (АААА-ТТ-НН ЧЧ:ММ[:сс[.мммммм]][ЧП]) шонер, но сыӵе дата но час-минут луыны уг быгаты.

en: '%s' value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
udm: '%s' форматезъя (АААА-ТТ-НН) шонер, но сыӵе дата луыны уг быгаты.

en: '%s' value must be a decimal number.
udm: '%s' десятичной лыд луыны кулэ.

en: '%s' value must be a float.
udm: '%s' вещественной лыд луыны кулэ.

en: '%s' value must be an integer.
udm: '%s' целой лыд луыны кулэ.

en: '%s' value must be either None, True or False.
udm: '%s' None, True яке False луыны кулэ.

en: '%s' value must be either True or False.
udm: '%s' True яке False луыны кулэ.

en: AM
udm: лымшор азе

en: Afrikaans
udm: Африкаанс

en: Albanian
udm: Албан

en: April
udm: оштолэзь

en: Arabic
udm: Араб

en: Argentinian Spanish
udm: Аргентинаысь испан

en: August
udm: гудырикошкон

en: Azerbaijani
udm: Азербайджан

en: Basque
udm: Баск

en: Belarusian
udm: Беларус

en: Bengali
udm: Бенгал

en: Big (8 byte) integer
udm: Бадӟым (8 байтъем) целой лыд

en: Boolean (Either True or False)
udm: True яке False

en: Boolean (Either True, False or None)
udm: True, False яке None

en: Bosnian
udm: Босниец

en: Brazilian Portuguese
udm: Бразилиысь португал

en: Breton
udm: Бретон

en: British English
udm: Британиысь англи

en: Bulgarian
udm: Болгар

en: Catalan
udm: Каталан

en: Change
udm: Тупатъяно

en: Clear
udm: Буш кароно

en: Comma-separated integers
udm: Запятоен висъям быдэс лыдъёс

en: Croatian
udm: Хорват

en: Currently
udm: Али

en: Czech
udm: Чех

en: Danish
udm: Датчан

en: Date (with time)
udm: Дата но час-минут

en: Date (without time)
udm: Дата (час-минут пусйытэк)

en: December
udm: толсур

en: Decimal number
udm: Десятичной лыд.

en: Delete
udm: Ӵушоно

en: Directory indexes are not allowed here.
udm: Папкаослэсь пуштроссэс татын учкыны уг яра.

en: Dutch
udm: Голланд

en: Email address
udm: Электрон почта адрес

en: English
udm: Англи

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
udm: Эскере, татын %s яке ӧжытгес десятичной лыдъёс луыны кулэ.

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
udm: Эскере, запятой азьын %s-лэсь тросгес лыдпус ӧвӧл шуыса.

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
udm: Эскере та %s лыдпуслэсь кузьгес ӧвӧл шуыса.

en: Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
udm: Эскере, файллэн нимыз %(max)d пуслэсь кузьгес ӧвӧл шуыса (солэн кузьдалаез %(length)d пус).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
udm: Татын %(limit_value)d яке бадӟымгес пус луыны кулэ. Али татын %(show_value)d пус.

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
udm: Татын %(limit_value)d яке ӧжытгес пус луыны кулэ. Али татын %(show_value)d пус.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
udm: Эскере, та %(limit_value)s шуыса. Али татын %(show_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
udm: Талы %(limit_value)s-лэсь ӧжытгес луыны уг яра.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
udm: Талы %(limit_value)s-лэсь бадӟымгес луыны уг яра.

en: Enter a list of values.
udm: Список лэзе.

en: Enter a number.
udm: Лыд гожтэ.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
udm: Татчын букваос, лыдпусъёс, улӥ гож пусъёс но дефисъёс гинэ гожтыны яра.

en: Enter a valid IPv4 address.
udm: Шонер IPv4-адрес гожтэ.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
udm: Шонер IPv4 яке IPv6 адрес гожтэ.

en: Enter a valid IPv6 address.
udm: Шонер IPv6-адрес гожтэ.

en: Enter a valid URL.
udm: Шонер URL гожтэ.

en: Enter a valid date.
udm: Шонер дата гожтэ.

en: Enter a valid date/time.
udm: Шонер дата но час-минут гожтэ.

en: Enter a valid email address.
udm: Электорн почта адресэз шонер гожтэ

en: Enter a valid time.
udm: Шонер час-минут гожтэ.

en: Enter a valid value.
udm: Тазэ шонер гожтэ.

en: Enter a whole number.
udm: Целой лыд гожтэ.

en: Enter only digits separated by commas.
udm: Запятойёсын висъям лыдпусъёсты гожтэ

en: Esperanto
udm: Эсперанто

en: Estonian
udm: Эстон

en: February
udm: тулыспал

en: Field of type: %(field_type)s
udm: %(field_type)s типъем бусы

en: File
udm: Файл

en: File path
udm: Файллэн нимыз

en: Finnish
udm: Финн

en: Floating point number
udm: Вещественной лыд

en: Foreign Key (type determined by related field)
udm: Мукет моделен герӟет (тип герӟано бусыя валамын).

en: French
udm: Француз

en: Fri
udm: удм

en: Friday
udm: Удмуртарня

en: Frisian
udm: Фриз

en: Galician
udm: Галисий

en: Georgian
udm: Грузин

en: German
udm: Немец

en: Greek
udm: Грек

en: Hebrew
udm: Иврит

en: Hindi
udm: Хинди

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
udm: Тросэз быръён понна "Control", (яке, Mac-ын, "Command") кутэлэ.

en: Hungarian
udm: Венгер

en: IP address
udm: IP адрес

en: IPv4 address
udm: IPv4 адрес

en: Icelandic
udm: Исланд

en: Image
udm: Суред

en: Index of %(directory)s
udm: %(directory)s папкалэн пушторсэз

en: Indonesian
udm: Индонези

en: Integer
udm: целой

en: Interlingua
udm: Интерлингва

en: Irish
udm: Ирланд

en: Italian
udm: Итальян

en: January
udm: толшор

en: Japanese
udm: Япон

en: July
udm: пӧсьтолэзь

en: June
udm: инвожо

en: Kannada
udm: Каннада

en: Kazakh
udm: Казах

en: Khmer
udm: Кхмер

en: Korean
udm: Корей

en: Latvian
udm: Латвий

en: Lithuanian
udm: Литва

en: Luxembourgish
udm: Люксембург

en: Macedonian
udm: Македон

en: Malayalam
udm: Малаялам

en: Many-to-many relationship
udm: Трос-трос герӟет

en: March
udm: южтолэзь

en: May
udm: куартолэзь

en: Mexican Spanish
udm: Мексикаысь испан

en: Model %(model)s with pk %(pk)r does not exist.
udm: Таӵе идентификаторен %(pk)r %(model)s ӧвӧл.

en: Mon
udm: врд

en: Monday
udm: Вордӥськон

en: Mongolian
udm: Монгол

en: Nepali
udm: Непал

en: Nicaraguan Spanish
udm: Никарагуаысь испан

en: No
udm: Ӧвӧл

en: No file was submitted.
udm: Файл лэземын ӧвӧл.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
udm: Одӥг файл но лэзьымтэ. Формалэсь код.

en: Norwegian Bokmal
udm: Норвег (букмол)

en: Norwegian Nynorsk
udm: Норвег (нюнорск)

en: November
udm: шуркынмон

en: October
udm: коньывуон

en: One-to-one relationship
udm: Одӥг-одӥг герӟет

en: Order
udm: Рад

en: PM
udm: лымшор бере

en: Persian
udm: Перс

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
udm: Файл лэзе яке файл ӵушоно шуыса пусъе, огдыръя соиз но, таиз но уг яра.

en: Polish
udm: Поляк

en: Portuguese
udm: Португал

en: Positive integer
udm: Целой, нольлэсь бадӟым лыд

en: Positive small integer
udm: Нольлэсь бадӟым пичи целой лыд

en: Punjabi
udm: Панджаби

en: Romanian
udm: Румын

en: Russian
udm: Ӟуч

en: Sat
udm: ксн

en: Saturday
udm: Кӧснунал

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
udm: Шонер вариант быръе. %(value)s вариантъёс пӧлын ӧвӧл.

en: September
udm: куарусён

en: Serbian
udm: Серб

en: Serbian Latin
udm: Серб (латиницаен)

en: Simplified Chinese
udm: Китай (капчиятэм)

en: Slovak
udm: Словак

en: Slovenian
udm: Словен

en: Slug (up to %(max_length)s)
udm: Компьютерной ним (%(max_length)s пусозь кузьда)

en: Small integer
udm: Пичи целой лыд

en: Spanish
udm: Испан

en: String (up to %(max_length)s)
udm: Чур (%(max_length)s пусозь кузьда)

en: Sun
udm: арн

en: Sunday
udm: Арнянунал

en: Swahili
udm: Суахили

en: Swedish
udm: Швед

en: Tamil
udm: Тамиль

en: Tatar
udm: Бигер

en: Telugu
udm: Телугу

en: Text
udm: Текст

en: Thai
udm: Тай

en: The submitted file is empty.
udm: Лэзем файл буш.

en: This field cannot be blank.
udm: Та буш луыны уг яра.

en: This field cannot be null.
udm: Та NULL луыны уг яра.

en: This field is required.
udm: Та клуэ.

en: Thu
udm: пкч

en: Thursday
udm: Покчиарня

en: Time
udm: Час-минут

en: Traditional Chinese
udm: Китай (традици)

en: Tue
udm: пкс

en: Tuesday
udm: Пуксён

en: Turkish
udm: Турок

en: Udmurt
udm: Удмурт

en: Ukrainian
udm: Украин

en: Unknown
udm: Тодымтэ

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
udm: Суред лэзе. Тӥляд файлды лэзьымтэ яке со суред ӧвӧл.

en: Urdu
udm: Урду

en: Value %r is not a valid choice.
udm: %r шонер вариант ӧвӧл.

en: Venezuelan Spanish
udm: Венесуэлаысь испан

en: Vietnamese
udm: Вьетнам

en: Wed
udm: врн

en: Wednesday
udm: Вирнунал

en: Welsh
udm: Уэльс

en: Yes
udm: Бен

en: a.m.
udm: лымшор азе

[ctx: abbrev. month]
en: April
udm: ошт

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
udm: гкт

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
udm: тст

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
udm: тпт

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
udm: тшт

[ctx: abbrev. month]
en: July
udm: пст

[ctx: abbrev. month]
en: June
udm: ивт

[ctx: abbrev. month]
en: March
udm: южт

[ctx: abbrev. month]
en: May
udm: крт

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
udm: шкт

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
udm: квт

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
udm: кут

[ctx: alt. month]
en: April
udm: оштолэзе

[ctx: alt. month]
en: August
udm: гудырикошконэ

[ctx: alt. month]
en: December
udm: толсуре

[ctx: alt. month]
en: February
udm: тулыспалэ

[ctx: alt. month]
en: January
udm: толшоре

[ctx: alt. month]
en: July
udm: пӧсьтолэзе

[ctx: alt. month]
en: June
udm: инвожое

[ctx: alt. month]
en: March
udm: южтолэзе

[ctx: alt. month]
en: May
udm: куартолэзе

[ctx: alt. month]
en: November
udm: шуркынмонэ

[ctx: alt. month]
en: October
udm: коньывуонэ

[ctx: alt. month]
en: September
udm: куарусёнэ

en: and
udm: но

en: apr
udm: ошт

en: aug
udm: гкт

en: day | days
udm[0]: нунал

en: dec
udm: тст

en: feb
udm: тпт

en: hour | hours
udm[0]: час

en: jan
udm: тшт

en: jul
udm: пст

en: jun
udm: ивт

en: mar
udm: южт

en: may
udm: крт

en: midnight
udm: уйшор

en: minute | minutes
udm[0]: минут

en: minutes
udm: минут

en: month | months
udm[0]: толэзь

en: noon
udm: лымшор

en: nov
udm: шкт

en: oct
udm: квт

en: or
udm: яке

en: p.m.
udm: лымшор бере

en: sep
udm: кут

en: week | weeks
udm[0]: арня

en: year | years
udm[0]: ар

en: yes,no,maybe
udm: бен,ӧвӧл,уг тодӥськы
